Geneanet, een gemeenschap als geen ander

Gepost door Jean-Yves op 7 jan. 2022

Regelmatig ontvangen wij nog vragen over het Geneanet-idee, dat een gratis website combineert met een Premiumabonnement.

Aangezien dit zeer bijzondere jaar ten einde loopt, is dit een gelegenheid om de fundamenten van het Geneanet-model in herinnering te roepen en enkele veelgestelde vragen te beantwoorden.

Hoe werkt Geneanet ?

Geneanet berust op drie principes : gemeenschappelijk, samenwerkend, en freemium.

Geneanet is de grootste gemeenschap van genealogen in Europa, welke zich bezig houdt met het wederzijds delen en helpen. Geneanet bevat meer dan 7 miljard data verstrekt door leden, samenwerkingsprojecten, en aangesloten partners.

Het gemeenschappelijk deel omvat de stambomen van de leden, en de daaraan gekoppelde documenten (foto’s, akten, enz.). Dit betreft 1,4 miljoen stambomen en bijna 1,6 miljard personen.

Het samenwerkende deel betreft de talrijke projecten van Geneanet, zoals bijvoorbeeld foto’s van grafzerken van over de hele wereld (Geneagraves), indexen en registers (parochiale, notariële, militaire archieven, etc.). En ook bijzondere projecten zoals “Gisteren en vandaag”.

Momenteel kunnen er 4,4 miljoen grafzerken, 48 miljoen archiefbestanden, en meer dan 142 miljoen personen in de indexen van aangesloten partners worden bekeken.

De website wordt zwaar beproefd met meer dan 100 miljoen zoekacties per dag, 8,5 miljoen bezoekers per maand, 380 terabytes aan opslagcapaciteit op 60 servers verdeeld over verschillende locaties.

Dit alles wordt verder ontwikkeld en onderhouden door een enthousiast team van een dertigtal medewerkers in Parijs.

Geneanet is een freemium website

Geneanet is gebaseerd op een freemiummodel, dat een gratis gebruik van de website combineert met een Premiumabonnement

Elk lid kan gratis gebruik maken van een veelomvattend aanbod. Dit gratis aanbod biedt u de mogelijkheden om zelf een stamboom te bouwen zonder enige restrictie op het aantal personen, zonder restricties de stambomen van andere leden in te zien, en een groot aantal mogelijkheden voor personalisatie, afdrukken, of ontvangen van meldingen, en dat alles zonder enige vorm van reclame. Tevens kunt u binnen dit gratis aanbod zoeken op achter- en voornamen en plaats.

In tegenstelling tot andere websites is er geen enkele verplichting tot het nemen van een betaald abonnement om de stambomen van andere leden in te zien, of om met andere leden in contact te kunnen treden.

Het gratis aanbod biedt u dus toegang tot alle data ingebracht door onze leden.

Geneanet biedt ook een Premiumabonnement aan, met naast andere opties en diensten, ook de uitgebreidere zoekopties met onder andere de mogelijkheden om te zoeken via : partner, ouders, naamsvarianten, nabijgelegen plaatsen. En verder een automatische vergelijkingsoptie tussen alle personen in de eigen stamboom en de hele databank van Geneanet, wekelijkse meldingen via e-mail betreffende nieuw ingevoerde of gewijzigde personen, toegang tot de digitale bibliotheek van Geneanet met miljoenen boeken en kranten, en indexen met meer dan 3 miljard personen, toegang tot de overzichten van verschillende genealogische verenigingen gedeeld door de partners van Geneanet, en de mogelijkheid om rechtstreeks vragen te stellen aan een medewerker van Geneanet middels een contactticket.

Geneanet, een gratis collaboratieve website met dank aan Premium

Delen, samenwerken en gratis toegang zijn de basisbeginselen van Geneanet. Dat maakt Geneanet zo aantrekkelijk.

Wanneer u een Premiumabonnement afsluit dan is dat niet alleen voor de extra mogelijkheden die zijn voorbehouden aan de Premiumleden, maar maakt u het Geneanet ook mogelijk om het gratis deel van de website verder te ontwikkelen.

Het is inderdaad een paradox : de Premiumleden betalen, zodat Geneanet een open en gratis website kan blijven.

Het afsluiten van een Premiumabonnement is dus niet alleen om toegang te krijgen tot de extra opties en diensten, maar ook om te helpen om het Geneanet-idee in stand te kunnen houden.

Het Premiumabonnement heette voorheen de “Bevoorrechte Club”. Onze eerste leden hadden toen weinig voordelen, maar sloten zich aan om de gratis opties en diensten te kunnen behouden.

Wij vinden het belangrijk om dit basisidee nogmaals onder uw aandacht te brengen. Wij zijn er trots op dat wij er al 25 jaar in slagen om de balans tussen gratis en Premium te hebben behouden, dit in de geest van een sterke samenwerking met onze leden.

Tot slot : u maakt allen deel uit van een gemeenschap gebaseerd op wederzijdse hulp en delen van gegevens. Hoe u ook gebruik maakt van Geneanet, u bent altijd welkom ! Wanneer u een Premiumabonnement afsluit of verlengd, bedenk dan steeds dat u niet alleen een product koopt, maar dat U tevens deelneemt aan Geneanet’s idee over genealogie.

Update 28 Januari 2022

Vele gebruikers reageerden op de blog ‘2021 : een terugblik’, en wij bedanken iedereen voor de feedback.

Weet wel dat als u vragen heeft, u deze kunt stellen op het forum van Geneanet (klikken op ‘Gemeenschap’in de menubalk, en vervolgens kiezen voor ‘Forum’). U ontvangt daar sneller een gericht antwoord, mits u uw vragen duidelijk stelt.

Sommige van uw commentaren hebben ons doen besluiten om meer informatie te verstrekken.

Het evenwicht tussen de gratis en Premium onderdelen van de website

Wij hebben gebruikers die de site gratis gebruiken en het idee hebben dat er te veel Premium oonderdelen zijn in vergelijking tot de gratis opties.

Voor elke optie en datacollectie dienen wij te besluiten of wij die aan iedereen aanbieden of alleen aan Premiumleden.

Voor wat betreft de opties van de site is die keuze permanent. Maar soms geven wij ook Premiumopties vrij. In het verleden hebben wij bijvoorbeeld de advertenties verwijderd, welke een regelmatige inkomstenbron voor ons waren. In 2021 besloten wij om een populaire optie te verbeteren en beschikbaar te stellen voor iedereen : de controle op mogelijke fouten.

Voor databases is onze regel simpel : alle door de gebruikers ingebrachte data en documenten zijn voor iedereen altijd vrij toegankelijk.

Wij willen tevens iedereen bedanken die hun stambomen, foto’s, documenten, etc., hebben gedeeld, of hebben deelgenomen aan de gezamenlijke indexaties. Wij zouden ook het team, die deze projecten met veel toewijding ontwikkelen en onderhouden, moeten bedanken.

Alle gratis onderdelen zijn mogelijk dankzij een ieders medewerking, en de soepele werking wordt verzekerd door de steun van de Premiumleden.

Premiumabonnement en bijdrage

Sommige gebruikers vinden dat zij gratis toegang zouden moeten krijgen tot Geneanet premium als zij bijdragen aan de site.

Alleen op het eerste gezicht lijkt dit een goed idee. Allereerst dragen de meeste Premiumleden ook bij aan de inhoud van de site. Als er geen Premiumleden zouden zijn, dan zou er geen Geneanet bestaan.

Verder zou dan ook een gebruiker die slechts bestaande stamboomdata of registers overneemt, dan ook gezien worden als iemand die bijdraagt aan de site. Dit zou gebeuren ten koste van de kwaliteit van de data, en het idee van wederzijdse hulp en delen, hetgeen zo belangrijk is op Geneanet.

Geneanet zonder Premium, of Geneanet met alleen betaalde toegang ?

Een gebruiker vertelde ons dat hij Geneanet liever zou zien met advertenties, minder opties en diensten, en dan geheel gratis …

Binnen zo’n model zou het gratis deel van de site waarschijnlijk veel kleiner zijn, en onvriendelijker in gebruik met overal advertenties, en met slechts een beperkte technische infrastructuur. Ons huidige model geeft ons de vrijheid om vooraleerst onze gebruikers zo goed mogelijk van dienst te zijn, zonder onbetrouwbare adverteerders.

Anderen stellen voor dat wij alle gebruikers een goedkoper abonnement laten betalen.

Dit zou indruisen tegen het model van een gratis en open site.

Wij nemen ons ‘Freemium’-model serieus, en zijn trots op al onze gebruikers, of ze nu Premiumleden zijn, of gratis hun stamboom en andere data plaatsen, of slechts de site gebruiken voor onderzoek. Wij zijn trots op onze gemeenschap in zijn grote diversiteit, en op het kunnen delen van een bepaald concept binnen de genealogie.

Geneanet is niet alleen een bedrijf met betaalde medewerkers, die een website met ‘klanten’ onderhoudt. Het is vooral een zeer speciale gemeenschap waarbinnen elke dag wederzijdse hulp wordt geboden, informatie wordt gedeeld, en wordt deelgenomen aan meerdere gezamenlijke projecten.

Nota : aarzel niet uw gedacht te melden in de commentaren hieronder !

422 commentaren

Een optie om met één druk op de knop data over te kunnen nemen (zonder eigen controle) leidt inderdaad tot veel meer fouten. Ik vind het juist goed dat ik via Geneanet soms informatie vind die ik zelf moeilijk zou kunnen achterhalen. De gevonden informatie helpt me vooruit maar ik zal de gevonden informatie steeds verifiëren. Het is niet de eerste keer dat ik met gevonden informatie op het verkeerde been zou worden gezet, mocht ik de informatie niet eerst nakijken via de echte bronnen. Ik vind Geneanet een schitterend medium. Dank daarvoor!


voorheen was het mogelijk om op de ouders te klikken en hem of haar gegevens te zien, zo was het mogelijk om hun kinderen en/of hun voorouders te zien. is dit nu wel of niet meer mogelijk. in mijn opvatting was dit gemakkelijker en gebruik vriendelijker.

Edit Geneanet : U kunt uw vragen op het technisch forum stellen.


Het vervolg bekijken

Log in om een commentaar te posten Aanmelden / Registreren